Ilmainen toimitus yli 30€ tilauksiin!
Kampanja koskee Posti Economy 16 -toimitustavalla tehtyjä tilauksia ja on voimassa toistaiseksi.

Tuotteita tästä tuoteryhmästä

Ubiquiti EdgePoint EP-R6, Reititin, GigE, napaan asennettava

Ubiquiti EdgePoint EP-R6, Reititin, GigE, napaan asennettava

Hinta
127,90 €

Ubiquiti EdgePoint EP-R6, Reititin, GigE, napaan asennettavaErikoistilaustuote, otetaan varastoon vain tilauksesta. Ei palautusoikeutta. Ubiquiti EdgePoint EP-R6, Reititin, GigE, napaan asennettava

Enimmäiskäyttölämpötila60 °C
Flash-muisti256 MB
Huolto ja tukiRajoitettu takuu, 1 vuosi
KaukohallintaprotokollaSNMP, Telnet, HTTP, SSH, CLI
Korkeus17.71 cm
Kotelon tyyppiNapaan asennettava
KäyttöjärjestelmäUbiquiti EdgeOS
Käyttömuisti (RAM)256 MB DDR3 SDRAM
Laitteen tyyppiReititin
Leveys18.86 cm
LiitettävyystekniikkaLangallinen
Liitännät1 x Ethernet 1000, SFP (mini-GBIC)
Liitännät5 × 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (PoE), RJ-45
OminaisuudetPalomuurisuojaus, Layer 3 -kytkennät, NAT-tuki, power over Ethernet (PoE), VLAN-tuki, IGMP snooping, dynaaminen DNS palvelin, DiffServ tuki, MAC-osoitesuodatus, IPv6 tuki, Spanning Tree Protocol (STP) -tuki, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) -tuki, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) -tuki, DHCP snooping, Access Control List (ACL) -tuki, Quality of Service (QoS), IPv4-tuki, staattinen reititys, Link Aggregation
Paino605 g
ReititysprotokollaOSPF, RIP, BGP, IGMP, GRE, OSPFv3, RIPng
Suoritin1 x MIPS MIPS 1004Kc 880 MHz
Syvyys4.98 cm
TiedonsiirtoprotokollaEthernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Tilan ilmaisimetPorttitila, teho, PoE, linkki/toiminta
Toimintakosteus10, 90 % (ei kondensoitu)
TunnistusmenetelmäRADIUS, TACACS+
Vaadittava jänniteDC 24 V
Verkko / SiirtoprotokollaPPTP, L2TP, IPSec, PPPoE
Virran kulutus (toiminnassa)7 watt
Vähimmäiskäyttölämpötila-40 °C
YhteensopivuusstandarditIEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1x, IC, FCC

D-Link DEM-410X - Laajennusmoduuli - 10 Gigabit LAN malleihin L2+ Gigabit Wireless Switch DWS-3024

D-Link DEM-410X - Laajennusmoduuli - 10 Gigabit LAN malleihin L2+ Gigabit Wireless Switch DWS-3024

Hinta
1 048,90 €

D-Link DEM-410X – Laajennusmoduuli – 10 Gigabit LAN malleihin L2+ Gigabit Wireless Switch DWS-3024Tuotteen viivakoodi: 790069286797

ZyXEL Nebula NSG100, pilvihallittava reititin, 2 x WAN Gigabit, 4 x GBLAN, DB9-konsoliportti, IPSec, L2TP over IPSec, hopea

ZyXEL Nebula NSG100, pilvihallittava reititin, 2 x WAN Gigabit, 4 x GBLAN, DB9-konsoliportti, IPSec, L2TP over IPSec, hopea

Hinta
475,90 €

ZyXEL Nebula NSG100, pilvihallittava reititin, 2 x WAN Gigabit, 4 x GBLAN, DB9-konsoliportti, IPSec, L2TP over IPSec, hopeaZyXELin Nebula-reitittimet on helppo ja nopea ottaa käyttöön ilman, että ylläpitäjän tarvitsisi tulla fyysisesti paikalle. Kun reititin on kytketty päälle, se hakee tarvittavat asetukset pilvipalvelusta. Lisäksi se huolehtii automaattisesti ohjelmisto- ja tietoturvapäivitysten asentamisesta.

Salatun VPN-yhteyden käyttöönotto ei ole koskaan ollut vaivattomampaa, eikä asetuksia tarvitse tehdä enää paikan päällä. ZyXEL Nebula NSG100 käyttää Nebula Control Center -palvelua, jossa VPN-tunnelin saa luotua muutamalla hiiren painalluksella. Tunneli voi olla joko site-to-site- tai hub-and-spoke-pohjainen.

ZyXEL Nebula -reitittimissä on keskitetty tietoturva-asetusten hallinta. Sillä voi ottaa käyttöön keskitettyjä asetuksia, jotka koskevat palomuuria ja muita tietoturvan osa-alueita. Nebula Control Center kopioi muutokset automaattisesti kaikille reitittimille, jotka ovat saman ylläpitäjän hallinnoimia.

• 2 x GigaWAN
• 4 x GBLAN
• 1 x DB9-konsoliportti
• Ei sisällä tuuletinta
• Mahdollista asentaa räkkiin
IPSec, L2TP over IPSec

Mitat (LxSxK): 242 × 175 × 36 mm
Paino: 125 g

Tuotteen viivakoodi: 760559123932

D-Link DEM-310GT mini-GBIC Gigabit 1000Base-LX SFP LC 10 km Singlemode

D-Link DEM-310GT mini-GBIC Gigabit 1000Base-LX SFP LC 10 km Singlemode

Hinta
77,90 €

D-Link DEM-310GT mini-GBIC Gigabit 1000Base-LX SFP LC 10 km SinglemodeTuotteen viivakoodi: 790069248146

TP-Link TXC432-CU1M, DAC kaapeli SFP+ - SFP+, 1m, passiivinen

TP-Link TXC432-CU1M, DAC kaapeli SFP+ - SFP+, 1m, passiivinen

Hinta
62,90 €

TP-Link TXC432-CU1M, DAC kaapeli SFP+ – SFP+, 1m, passiivinenTuotteen viivakoodi: 6935364021900

Ubiquiti EdgePoint R8, Reititin, 6-porttinen kytkin, GigE, seinään asennettava

Ubiquiti EdgePoint R8, Reititin, 6-porttinen kytkin, GigE, seinään asennettava

Hinta
494,90 €

Ubiquiti EdgePoint R8, Reititin, 6-porttinen kytkin, GigE, seinään asennettavaErikoistilaustuote, otetaan varastoon vain tilauksesta. Ei palautusoikeutta. Ubiquiti EdgePoint R8, Reititin, 6-porttinen kytkin, GigE, seinään asennettava

Enimmäiskäyttölämpötila60 °C
Flash-muisti4 GB
KaukohallintaprotokollaSNMP, Telnet, HTTP, SSH, CLI
Korkeus8.8 cm
Kotelon tyyppiSeinään asennettava
KäyttöjärjestelmäUbiquiti EdgeOS
Käyttömuisti (RAM)2 GB DDR3 SDRAM
Laitteen tyyppiReititin, 6-porttinen kytkin (integroitu)
Leveys32.66 cm
LiitettävyystekniikkaLangallinen
LiitännätLAN: 2 × 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, SFP (mini-GBIC)
LiitännätLAN: 6 × 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (PoE), RJ-45
LiitännätSarja: 1 x RJ-45
OminaisuudetVuonhallinta, palomuurisuojaus, Layer 3 -kytkennät, NAT-tuki, VLAN-tuki, dynaaminen DNS palvelin, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) -tuki, Access Control List (ACL) -tuki, Quality of Service (QoS), RADIUS -tuki, DHCP-palvelin, staattinen IP-tila, nollaus-painike, LLDP-tuki, DHCP-välitys, NetFlow, staattinen reititys, IGMP proxy
Paino3.4 kg
ReititysprotokollaOSPF, RIP, BGP, IGMP, GRE, OSPFv3, RIPng
Suoritin1 x MIPS MIPS64 600 MHz
Syvyys38.27 cm
TiedonsiirtoprotokollaEthernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Tilan ilmaisimetPorttitila, teho, PoE, linkki/toiminta
Toimintakosteus10, 90 % (ei kondensoitu)
Vaadittava jänniteDC 54 V
Verkko / SiirtoprotokollaPPTP, L2TP, IPSec, PPPoE
Virran kulutus (toiminnassa)40 watt
VirtalähdeUlkoinen virtasovitin
Vähimmäiskäyttölämpötila-40 °C
YhteensopivuusstandarditIEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IC, FCC

Ubiquiti U Fiber Multi-Mode, SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli, GigE (pakkaus sisältää 2)

Ubiquiti U Fiber Multi-Mode, SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli, GigE (pakkaus sisältää 2)

Hinta
19,90 €

Ubiquiti U Fiber Multi-Mode, SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli, GigE (pakkaus sisältää 2)Ubiquiti U Fiber Multi-Mode, SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli, GigE (pakkaus sisältää 2)

Koko tai muotoVaihtomoduuli
Laitteen tyyppiSFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli
Pakattu määrä2 yksityiskohdat tuotekohtaisia
TiedonsiirtoprotokollaGigE
Tuotteen viivakoodi: 810354485947

DELTACO SFP 1000BASE-SX, 850nm, 550m, Multi-Mode

DELTACO SFP 1000BASE-SX, 850nm, 550m, Multi-Mode

Hinta
20,90 €

DELTACO SFP 1000BASE-SX, 850nm, 550m, Multi-Mode- kuin D-LINK DEM-712